ULTİMA ONLİNE BİLGİ PLATFORMU

1997 yılında dünya oyun piyasasına deyim yerindeyse bomba gibi düşen Ultima Online, aradan geçen onlarca yıla, üzerine çıkan MMORPG türünde onlarca oyuna rağmen, hala dünyanın her köşesinden oyuncuları kendine çekmektedir. 17 yıl içine yayılmış 8 genişleme paketi ve bir güncelleme paketiyle, sayısı hala yüzbinlerin üzerinde olan oyuncusunu korumayı başaran Ultima Online, birçok oyuncunun ilk MMORPG deneyimi olarak, her zaman gülümseyerek anımsadığı bir tecrübedir.

 

Ultima Online

 

Bitmeyen Macera İçin Sınırsız Kaynak

 

Günümüzdeki bütün MMORPG oyunlarının esin kaynağı olan ve zamanının en önemli oyun geliştiricilerinden Origin tarafından geliştirilen Ultima Online, 2015 yılına kadar yapılan güncellenmelerle sürekli canlı tutuldu ve oyuncuların beklentilerini fazlasıyla karşıladı. Yıllar içinde oyunda kullanılmak üzere birçok yardımcı kaynak, yazılım ve scriptler de üretildi. Bunların hepsini Türkçe bir kaynakta bulmakta zorlanan Ultima Online tutkunlarının yardımına uzun süredir yayında olan UO Developer sitesi koşuyor.

 

Sitede Ultima Online ilgili aklınıza gelebilecek her şey var. Oyunda karşılaşabileceğiniz hatalardan, oyun içi rehberlere, oyun ekonomisi ile ilgili tüyolardan, çeşitli yarışma ve röportajlara kadar geniş bir içerikle hizmet veren site, aynı zamanda koruduğu vintage tasarımı ile de hoş bir nostalji hissi yaşatıyor. Aktif olan forum kullanıcıları da bu maceraya yeni adım atmak isteyen her yaştan oyuncuya yardımcı olmaktan zevk duyan kişiler.

 

Ultima Online

 

Ultima Online Dünyasına Atılmadan Önce İlk Durağınız

 

Sitede bulunan ve farklı konfigürasyonlara sahip sunucularının listelendiği veri tabanı Ultima Online tutkunları için büyük değer taşıyor. Oyuna aşina olanların yanında, sitede yer alan bilgiler ve sıralanışlarının düzeni sayesinde, Ultima Online’a ilk kez adım atacak birinin bile kısa bir sürede hem oyun türleri hem de serverların farklılıklarını kısa sürede öğrenmelerini sağlıyor.

 

UO Developer sayfasını ziyaret ederek aktif olan Ultima Online sunucu listesine ulaşabilir, bir çok seçenek arasından dilediğiniz Ultima Online PvP Server hakkında bilgi alabilirsiniz. Ultima Online’ın eski popülaritesine ulaşması ve oyunun hayranlarını bir araya getirmek için oluşturulmuş site, oyun severlere oyunun her detayı hakkında doğru ve anlaşılır bilgi sunmayışla rakiplerinden ayrılıyor.

 

Sitenin içeriği sadece oyuna yeni başlayan oyuncuların değil, yıllarca Ultima Online evreninde gezinmiş tecrübeli oyuncuların bile kaçırdığı detaylar ve ipuçları ile dolu. Siteye girip, biraz vakit geçirdiğiniz zaman oyunun devasa evreninde ne kadar çok şeyi kaçırdığınızı fark ediyor ve Ultima Online’ın sunduğu geniş oyun alanı, bir kat daha genişliyor.

 

UO Developer Ultima Online seven veya bu oyuna başlamak isteyenlerin ilk ziyaret etmesi gereken Türkçe içerikli sitelerin başında bulunmakta.