Şirinevler Web Tasarım
Bahçelievler Web Tasarım
okey oyna

TUZ LAMBASININ İYİLEŞTİREN YAPISI

Tuz lambalarının hammaddesi kaya tuzudur. Doğal tuz lamba mağaralarından çıkartılan kristalleşmiş kaya tuzu özenle hazırlanarak lamba haline dönüştürülmektedir.

 

 

Tuz tedavisinin etkili olmasındaki en önemli rol; yapısında doğal olarak bulunan minerallerdir. 84 minerali dengeli şekilde bünyesinde taşıyan kaya tuzu insan sağlığı açısından çok sayıda fayda sunmaktadır. Bilim insanları tarafından da tavsiye edilen tuz lambaları ülkemizde Çankırı bölgesinde çıkarılmaktadır. Havayla teması bulunmayan tuz mağaraları rafinedir. Bu nedenle de kaya tuzunun içeriğinde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır. Tuz lambaları farklı ağırlıklara sahip şekilde üretilmektedir. Bunun başlıca sebebi; etki gücünün korunmasıdır. Tuz lambasının bir diğer özelliğiyse ısıyı kendiliğinden sunmasıdır.

 

Kaya tuzu dekorasyon malzemesi olarak kullanılmasının en önemli nedeni de ısıyla tuzun birleşmesini sağlamaktadır. Negatif iyon yayılımı sağlayan tuz lambaları ev ve işyerlerinde kullanılabilir. Ayrıca, toplumsal alanlarda da kullanımı sağlanmaktadır. Zira, çağımızın vebası stres ve sinir problemlerine karşı etkili çözümler sunmaktadır. Havada buluna pozitif iyonların nötrleşmesi için negatif iyonlara ihtiyaç vardır. Lakin, negatif iyonlar kendiliğinden açığa çıkmaz. Bu nedenle tuz lambasının kullanılması gerekmektedir. İnsanlarda bulunan enerjinin doğru şekilde desteklenmesine olanak tanır. Havayı zararlı mikro organizmalardan arındırır. Kaliteli solunum sayesinde insanlar rahatlama hissi duyar. Birbirlerine karşı olan hal ve hareketlerinde ılımlı etki hissedilir. Zira, kişi ruhsal dinginliğe ulaşır. Nasıl ki, yağmurdan sonra yumuşak ve ferahlatıcı bir hava oluşursa; tuz lambasının kullanılmasından sonrada aynı etki hissedilir. Solunum yolu hastalıklarına karşı da etkili konumda yer alır. Bronşit, astım ve alerjik rahatsızlıkları bulunan kişilerin rahat şekilde nefes alıp vermesine olanak tanır. Burun ve kulak tıkanıkları gibi problemleri ortadan kaldırır.

 

Sinir sistemini güçlendirmesi sayesinde daha sakin olmanızı sağlar. Sadece ruhsal açıdan değil, fiziksel yönden de kişiyi rahatlatır. Özellikle eklem problemlerine karşı iyi geldiği gözlemlenmiştir. Vücutta biriken negatif enerji yüzünden kas sıkışması gibi sorunlar yaşayan kişilerin imdadına yetişir. Zira, kişinin gerginliğini atmasını sağlayarak vücudundaki kasılmayı önler. Elektronik cihazlar tarafından yayılan radyasyonun zararlı etkisini kırar. Radyasyonu emer, kanser gibi hastalıkların oluşmasını engeller.

REKLAM