Şirinevler Web Tasarım
Bahçelievler Web Tasarım
okey oyna

SEVİLEN EN GÜZEL OYUNLAR

Çocuklarınıza bilgisayar kullanması için vereceğiniz zamanlar da onların gelişimi için oyunlar oynatabilirsiniz. Oyun oynama, kitap okutma, nesneleri algılama ve renkleri tanıtma tarzında oyunlar seçtiğiniz zaman çocuğunuzun gelişimine bilgisayar ortamında da katkınız olabilir. Ebeveynlere bilgisayar kullanımı ve zaman ayarlaması konusunda büyük sorumluluk düşmektedir. Bilgisayarı çocuklarına açtıktan sonra İnternet ortamında istediklerini yapmalarına izin verdiğiniz zaman olumsuz şekilde gelişim gösterebilir. Çocuklarınıza balon patlatma tarzında oyunlar oynatabilirsiniz.

 

Balon patlatma oyunu sayesinde çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Balon patlatma oyunları nda amaç aynı renkteki üç balon veya daha fazla balonu bir araya geldikten sonra sizin üstüne atacağınız aynı renkteki balon ile patlatabilirsiniz. Balonları patlatmanız ile eş zamanlı olarak puanlar kazanıyorsunuz. Bu sayede çocuklarınızı eğlendirdiğiniz esnada renkleri öğretebilirsiniz. Farklı renkleri tanıma, nesneleri birleştirme ve renk uyumu gibi konularda faydası olacağını düşünüyorum. Bu tarz oyunların birden fazla versiyonları bulunması nedeniyle genel açıklamalar üzerinden ilerlemek zorunda kalıyorum. Balon patlatma oyunları genellikle Mouse ( Fare ) ile oynanır. Oyun içerisinde imleci atacağınız balon renginin üzerine getirdikten sonra sağ tuş yardımıyla balonu fırlatabilirsiniz.

 

Çocuklarınız ile balon patlatma gibi oyunları birlikte oynamaya ve öğretmeye gayret gösteriniz. Bununla birlikte çocuklarınızın gelişimine ve eğlenmesine yardımcı olacaksınız. Çocuklarınız ile sizlere iyi eğlenceler diliyoruz.

 

http://www.matrakoyun.com

REKLAM