Anasayfa
Hoşgeldiniz, sitemizde birbirinden güzel oyunlar sizleri bekliyor. Hemen oynamaya başlayın!
Tüm Kategoriler ↓
Anasayfa » Tanıtım »

Kız Oyunları

Kız Oyunları
Tatil ve boş vakitlerini değerlendirmek isteyen kız çocukları için yeni keşfettiğimiz flash oyun sitesini sizlerle paylaşacağız. Kız çocuklarını yeni kavramlar öğrenme ve becerilerini geliştirme noktasında bir adım öteye götürebilecek yapıya sahip olan bu site Kahraman Oyunları sitesidir. Kategorileri ve geneli itibarıyla kız çocuklarına yönelik kurulduğunu hissettiren bu oyun sitesinin büyük bir gelişim kaydettiğini söylemeden geçemeyeceğiz. Bu gelişimin en büyük halkasını elbette kız oyunlarının oluşturduğunu tahmin etmek pek de güç olmasa gerek. Neden böyle düşündüğümüzü bir kaç kategori ismi vererek açıklamaya çalışalım:

 

dora-ormanda

 

Sitede göze çarpan en önemli kategorilerden ilki Hazel Bebek Oyunları oldu. Hazel Bebek, sarı saçları, ela gözleri ve güzel görünümü ile kız çocuklarının favori oyun karakterlerinden birisidir. Oyunlarının özellikle anaokulu seviyesindeki çocukların eğitimi ve becerilerinin geliştirilmesine yönelik olması ebeveynler tarafından da sevilmesine neden olmaktadır. Hazel Bebek Oyunları oynamak çocukların sadece boş vakitlerini doldurmaya yönelik olmamaktadır. Aynı zamanda yeni davranış şekillerini öğrenmelerine de vesile olmaktadır. Hazel Bebek oyunlarından bazı örnekler verecek olursak konu daha net anlaşılmış olacaktır. Hazel Bebek; yüzme zamanı, uyku vakti, anaokulunda, eğlence zamanı, spor zamanı, kreşte, yavru köpek bakımı, yemek zamanı, kardeş bakımı, çevre temizliği, banyo temizliği, yemek kuralları, plajda gibi onlarca ve hatta yüzlerce oyunuyla küçük çocukların yetişmesinde önemli rol oynamaktadır. Sevimli Hazel Bebek, yaptığı etkinliğin tamamlanamaması durumunda bebek gibi ağlayarak esasında oyuncuya bir mesaj da vermektedir. Dolayısıyla okul öncesi çocuklarının tipik özelliklerini göstermesi nedeniyle de bu yaş grubu tarafından çok sevilmektedir.

 

Yine kız çocuklarının çok sevdiği karakterlerden birisi de Kaşif Dora’dır. Dora, maymunu Boots ile dere tepe demeden gezer durur. Yardıma ihtiyacı olanlara yardım eder. Arakçı Tilki ile arası pek iyi değildir. Çizgi film kahramanı olan Dora, oyunlarıyla da aynı misyonunu devam ettirmektedir. Dora, oyunlarında da oyuncu ile etkileşimli olarak bir takım problemleri çözmeye çalışır. Dora Oyunları anaokulu seviyesindeki çocukların yetiştirilmesi ve becerilerinin bu yönüyle geliştirilmesine olanak sağlar. En büyük yardımcısı Boots oyunlarında da görülmektedir. Yine kuzeni Diego her ne kadar çizgi filminde görülmese de Dora Oyunları’nın vazgeçilmez karakterlerinden birisi olmaktadır. Dora Oyunları oynamak isteyen küçük kızlarınızı bu beceri geliştiren ve eğiten kahramandan uzak tutmayın deriz.
Kahraman Oyunları sitesinde elbette bu iki kahraman dışında kız çocuklarının sevebileceği birçok çizgi film karakterini bulmak mümkündür. Örneğin, midilli atlarını seven ve My Little Pony çizgi filmini sevenler için My Little Pony Oyunları; Çilek Kız ve ekisini sevenler için Çilek Kız Oyunları; Hello Kitty severler Hello Kitty Oyunları, Barbie ve Bebek Barbie oyunları için Barbie Oyunları, Winx Club perilerini sevenler için Winx Oyunları ve dahasını Kahraman Oyunları sitesinde bulabilirsiniz.

 

Kahraman Oyunları – http://www.kahramanoyunlari.com


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'da PaylaşYorum yaz

eskişehir haber