okey oyna

KARMODLA ÇELİK KORUMA

Konteyner ilk olarak 1950 yılında ABD silahlı kuvvetleri tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak deniz taşımacılığında kullanılmıştır. Taşıma sırasında denize düşen ve hemen atanlar olmuştur. Yükünün durumuna göre batmayanlar ise deniz için tehlike arz etmektedir. Uluslar arası taşımacılık sistemine uygun olarak üretilmiş güvenli ve verimli bir şekilde malzeme taşıması yapan büyük çelik kutulardır. Bu taşıma işlemi içindeki malzeme boşaltılmadan da yapılabilir. Genelde dikdörtgen şeklinde olur. Klasik olan bir modelin bir ucunda kapı bulunur. Dış duvarları ise kesik çelik sacdan kaplanır. Yükseklikleri ortalama iki metredir. Genişlikleri ise altı ve ya on iki metre olarak değişir. Bulundukları yere sabitlenebilme özellikleri vardır. Bunun için sekiz köşesinde kilit mekanizması mevcuttur. Son zamanlarda Avrupa’da high-cube denilen geniş ölçülerde çeşitler üretilmiştir. Bunlar diğer çeşitlere göre 5 metre daha geniştir. Şu an dünyada bilinen 17 milyon adet vardır. Bu çeşitler arasında birçok farklı çeşit üretilmiştir.

 

Konteyner modelleri nde standart 6 metre ve standart 12 metre olanlar yaygın olarak kullanılan modellerdir. Avrupa standartlarında son yıllarda üretilen high-cube standart 12 metre, üstü açık modellerde 6 metre ve 12 metre, bozulması muhtemel tüketim malzemelerinin taşınması için soğutmalı modellerde 6 metre ve 12 metre, sadece tabanı ve iki yanda duvarı olan modellerde 6 metre ve 12 metre, iki yandaki duvarı katlanabilir konteynerların 6 metre ve 12 metre ve platform 6 ve 12 metre özellikleri bulunan çeşitlerin en sık kullanılanlardır. Ayrıca farklı amaçlar için bu konteynerların oluşturduğu farklı kombinasyonlarda bulunmaktadır. Konteyner ilk olarak taşımacılık için kullanılsa bile daha sonra konut alanında kullanılmaya başlanmıştır. Gerek kalıcı gerek seyahat amaçlı konteyner ve modelleri bulunmaktadır. Genel olarak deprem bölgesinde geçici olarak kullanılır ve hayat kurtarıcı etkiye sahip olurlar. Oda sayıları farklı olarak üretilmiş lüks Konteyner evler bulunmaktadır.

 

Konteyner fiyatları ise alacağınız konteynerin uzunluğuna genişliğine göre değişmektedir. Mesela seyahat amaçlı tek odalı bir konteynerin fiyatı ortalama olarak üç bin lira civarında iken, taşıma amaçlı kullanılan bir yük konteynerin fiyatı beş bin lira civarında oluyor. Bu fiyatlar ikinci el, mağazadan alınan ve toplu alımlarda duruma göre değişiklik gösterebiliyor. Her konuda olduğu gibi bu alanda da alım yaparken kaliteyi ön planda tutmamız gerek. 1986’dan beri prefabrik ve konteyner alanında hizmet veren Karmod şantiyesinden faydalanabilirsiniz. Kendi alanında kalite öncüsü olan bu firma tüm müşterilerini memnun etmek için çalışıyor.

REKLAM