Şirinevler Web Tasarım
Bahçelievler Web Tasarım
okey oyna

GTA 5 GAME STORY KISMI VE GTA MODLARI

Tüm serileri gibi birçok maceralı ve eğlenceli bölümlere sahip olan oyuncuları heyecanlandıran GTA oyununun yeni serisi GTA 5 (Grand Theft Auto 5), 2013 yılının Eylül ayında, PS3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülmüştür. Daha sonra ise grafik ayarlarının güncellenmesi ile yeni nesil sürüme geçerek PS4 ve Xbox One aktif hale geldi.

 

 

Windows kullanıcıları için ilk başlarda 5 ay kadar bir süre geçmesine rağmen uyumluluk ayarları daha yapılmamıştı. Bu sebeple, Windows kullanıcıları bir hata ile karşılaşmasın diye Grand Theft Auto 5’in Windows ortamına taşınması ertelenmiştir. 2015’in Nisan ayı itibari ile de GTA 5 online özelliği ile birlikte Windows ortamında aktif hale geldi. Oyuna başlamadan önce bazı detayları bilmekte fayda olacağından GTA5 bilinmesi gerekenler aşağıda kısaca özetlenmiştir. g2k üzerinden faydalandığımız bilgilendirme metinlerini sizlere sunuyoruz.

 

GTA 5 Oyun Hikâyesi

 

Oyunda Michael, Franklin ve Trevor adında üç ana karakter bulunmaktadır. Oyunda bu üç karakterde ayrı ayrı yönetilebilmektedir. Her bir karakterin kendine özgü yetenekleri bulunmaktadır. Trevor eskiden bir savaş pilotu olmasından dolayı helikopter, uçak gibi hava araçlarını rahatlıkla kullanabilmektedir. Franklin araç hırsızlığı konusunda son derece ustadır. Bu sebeple araba, motosiklet gibi araçları rahatlıkla kullanabilmektedir. Michael ise bir numara banka soyguncusudur ve silahları kolay bir şekilde kullanmaktadır. Ayrıca bu karakterlerin kendine özgü farklı özellikleri de bulunmaktadır.

 

GTA 5 1000 sayfalık bir senaryodan meydana gelen aksiyon dolu bir hikâyeye sahip oyundur. GTA 5 oyununda, diğer bölümlerinin aksine çok fazla araç seçeneği bulunmaktadır. Oyun içerisinde birçok eylem gerçekleştirilebilmektedir. Banka ve market soyulabilir ve hatta telefonun internet aracılığı ile borsadan hisse alınıp satılabilir.

 

GTA 5 Online Oynama Modu

 

GTA 5 oyunu online olarak birçok oyuncu ile oynanabilmektedir. Online modunda kendine ait birçok görevi bulunmaktadır. Bu görevler çoklu olarak gerçekleştirilebilmektedir. Tenis oynamaya gidilebilir, birlikte banka soygunu düzenlenebilir ve hatta motosiklet, araba yarışları gibi yarışlara katılınır.

 

GTA Flash Game modu ile oyunun mini versiyonunu oynayabilirsiniz. Amatör bir yapıda olmasına rağmen keyifli dakikalar geçirmenizi sağlayacaktır.

 

Ayrıca GTA 5 online mod üzerinde oyuncular birbirlerini de vurabilmektedir. Bu özelliği ile üzerinizde ki paralarınızı ATM yolu ile banka hesabınıza aktırmanız son derece önemlidir. Bu şekilde başkaları tarafından öldürüldüğünüz takdirde paranız banka hesabınız da güvende olacaktır ve online moda bir sonraki seferde giriş yaptığınız da paranızın banka hesabınızda durduğunu göreceksiniz.

 

Online mod oynarken harita da yer alan tüm beyaz noktalar diğer oyuncuları göstermektedir. Diğer tüm oyunculara karşı her zaman dikkatli olmamız gerekir. Online oyun modunda her zaman bir helikoptere ihtiyacınız olabilir bu sebeple daha önceden helikopterin yerini kafanıza kazıyın. Bu mod içerisinde ayrıca çeteye katılabilirsiniz. Çetedeki kullanıcılar ile yapılan görevlerde %50 reputation bonusu ve para bonusu kazanılmaktadır. Bu sebeple herkesi oyun için davet edin.

 

GTA5 oyunundaki tüm spor arabaları ise sizlere 3D ortam sunan Madalin Stunt Cars 2 oyunu ile inceleyebilir ve çeşitli akrobatik hareketler yapabilirsiniz.

REKLAM