EN SEVİMLİ KIZ OYUNLARI BURADA

Çocukların ve gençlerin eğlence amaçlı en çok tercih ettikleri aktivitelerden bir tanesi de bilgisayar oyunları olmaktadır. Bilgisayar oyunları, bilgisayarın kapasitesi, kişileri oyun kavramından ne anladığına göre farklı düzeylerde olabilse de internette her kategoriden kesime hitap edebilecek düzeyde milyonlarca bilgisayar oyunu bulunmaktadır.

 

kiz-oyunlari

 

Özellikle erkek çocuklarının ve yetişkinlerin dikkatini çekmekte olan savaş oyunları, futbol oyunları ve bazı araba yarışı oyunları online oyunlar olmakta ve bu tür oyunlar için, yüksek sistem gereksinimleri gerekmektedir.

 

Ancak flash oyunlarolarak bilinen ve daha çok çocuklar tarafından tercih edilen oyunlar, yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyacı olamayan daha basit oyunlar olup, bu oyunlar ile çocukların ve diğer internet kullanıcılarının internet ortamında keyifli vakit geçirebilmeleri hedeflenmektedir.

 

Tüm flash oyunları, bu oyunların bulundukları siteler tarafından hazırlanmakta, internet kullanıcıları tarafından tasarlanan oyunlar da flash oyun kategorisi altında diğer internet kullanıcılarına sunulmaktadır.

 

Bu basit oyunlara bakıldığında ilk dikkati çeken,    oyunların, oynayan kişilerde dikkati ve beceriyi ölçmeye yönelik düzeyde olmalarıdır. Yani oyunda amaç genellikle kazanmak değil, eğlenirken aynı zaman da öğrenebilmek olmaktadır.

 

Kız çocukları için tasarlanan kız oyunları, makyaj oyunları ve yemek yapma oyunları genellikle el ve göz koordinasyonunu geliştirmeyi ve çocuklarda zevk kavramının oluşmasını sağlarken erkek çocukları için futbol oyunları, Süper Mario tarzı oyunlar ya da araba ve motor yarışı oyunlarında da aynı amacın güdüldüğü görülmektedir.

 

Sitemizde ise ağırlıklı olarak kız oyunları yer verilmiştir. Günlük hayatta evlerinizdeki oyuncak bebek setlerinde bulamadığını her şeyi aynı sitede bulabileceğiniz sitemizde, binlerce kıyafet ayakkabı ve aksesuar modelleri ile seçtiğiniz bebeği kendi zevkinize göre en güzel şekilde giydirebilir ve süsleyebilirsiniz.

 

Barbie İle Masallar Diyarına Adım Atın

 

Masallar diyarının Barbie’si ile çok farklı serüvenlere adım atacaksınız. Sitemizde yer alan Barbie oyunları tek yapmanız gereken oyuna tıklayıp bebeğinizi süslemeye başlamak.

 

Dilerseniz birbirinden renkli makyaj farlarını ve rujları kullanarak mükemmel bir makyaj oluşturabilir isterseniz de barbie bebeğinizin saçlarını dilediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Sitemizin son dönemlerde en fazla ilgi çeken oyunları arasında, barbie selfie makyajı oyunu yer alıyor.

 

Barbie bebeğiniz için en güzel selfieyi çekmek adına en güzel makyaj trendlerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda son moda saç boyama trendleri arasında yer alan ombre saç boyama stili de kaliteli oyun grafiklerimiz ile oldukça gerçekçi bir şekilde destekleniyor. En güzel barbie oyunlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bütün Sue Oyunları Burada

 

http://wvvw.kizoyunlari.biz kategorisinde ise yine makyaj ve bebek giydirme oyunları yer alıyor. Ancak Sue ile evcil hayvan besleme, spor yapma ve okula hazırlanma oyunlarını da tercih edebilirsiniz.

 

Kız çocuklarının en sevdiği karakterler arasında yer alan Sue en güzel kıyafetleri ve birbirinden renkli serüvenleri ile sitemizde sizi bekliyor olacak. Diğer kız oyunlarımız arasında ise Bratz oyunları yer alıyor.