ÇAMUR LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Çoğu zaman insanların korkulu rüyası olan çamur lekesi, kıyafetlere kolaylıkla bulaşıyor fakat çıkması da bir o kadar zor oluyor. İnsanlar sürekli olarak çamur lekesinden kurtulma yolları arıyor ve farklı seçenekler deniyor. Farklı birçok yol denense de çamur lekesi gerçekten zorlu bir leke olduğundan dolayı çoğu yöntem boşa gidiyor.

 

Çamur Lekesi

 

Ancak çamur lekesini ortadan kaldıracak bazı ipuçları bulunuyor. Bu ipuçları zorlu çamur lekesini ortadan kaldıracak ve insanların işini kolaylaştıracak değerli ipuçları. İnsanların kolaylıkla çamur lekesinden kurtulması için dikkat etmeleri gereken bazı unsurlar var.

 

Çamur Lekesini Çıkarma Yolları

 

Özellikle çocukların neden olduğu çamur lekelerinden kurtulmak için uygulanması gereken yollar vardır.

 

Bu yollar;

  • İlk olarak bulaşan çamur kuruması için bekletilir.
  • Bekleyen çamur tam olarak kuruduktan sonra kaliteli bir deterjan kullanılarak çamurlu bölge fırçayla temizlenir. Kullanılan fırçanın kıyafetlere zarar vermemesi için doğru fırça seçimi yapmaya dikkat edilmelidir.
  • Ardından tekrar sıvı olan deterjanla üstünden geçilir.
  • Önceden hafif ıslatılmış diş fırçası kıyafetin üzerine özenle sürülür ve leke çıkarılır.
  • Ardından deterjan dökülen kıyafet makineye atılarak yıkanır.
  • Makine başlatılmadan önce kıyafetin hangi yıkama türüne uygun olduğuna bakılır ve o şekilde yıkanır.

 

Bu şekilde zorlu çamur lekelerinden kolaylıkla kurtulmak mümkündür. Çamur lekelenin kurumadan çıkarılması için büyük çaba harcanır fakat kurumuş bir çamur lekesi önce fırça yardımıyla sonra da makine yardımıyla kolaylıkla çıkarılabilir.

 

Çamur Lekesi İçin Deterjan

 

Çamur lekesi için doğru olan deterjan türü sıvı olan deterjanlardır. Katı deterjanlar kıyafetin dokusuna zarar verebilir bu nedenle çamur lekesini çıkarırken sıvı deterjandan yardım almakta fayda vardır. Deterjanı dökmeden önce kıyafetin ıslatılması, deterjanın etkisini daha da arttıracaktır.

 

Kuru Temizlemeye Verilir

 

Her türlü işlemin ardından çıkmayan çamur lekesini çıkarmak için çok fazla uğraşmamak gerekir. Çünkü bu kıyafete zarar verebilir. Bu yüzden çıkmayan zorlu çamur lekelerinin çıkması için kuru temizleme öncelikli tercih olmalıdır. Çünkü kuru temizleme gerekli her adımı uygun bir biçimde yerine getirir ve zararsız bir şekilde teslim eder.

 

Çamur Lekesini Çıkarmak için Püf Nokta

 

Çamur lekesini çıkarmak isteyenler için küçük bir detay vardır ve bu detay işi oldukça kolaylaştıracaktır. Çıkmayan çamur lekesinin üzerine çok az miktarda sade soda dökmek çamurun çözülmesine yardım edecektir.

 

Kaynak: https://guvenilirbahis.vip