Anasayfa
Hoşgeldiniz, sitemizde birbirinden güzel oyunlar sizleri bekliyor. Hemen oynamaya başlayın!
Tüm Kategoriler ↓
Anasayfa » Tanıtım »

Bilardo Oyunu Nasıl Oynanır?

Bilardo Oyunu Nasıl Oynanır?
Bilardo oynamak bağımlılık yaratır fakat gayet güzel, eğlenceli ve zevkli bir oyundur. Bilardonun diğer adı ise 9 toptur. Neden 9 top? Bilardo oyununda 9 adet top bulunur, bu toplar; sarı, mavi, kırmızı, siyah, beyaz farklı 9 adet renkte olur. Bu toplardan içerisinde en önemli olanı siyah olanıdır.

 

3-top-bilardo

 

Bilardo’da doğru teknik ile oynadığınız masada galip gelebilirsiniz. Bu teknikler bilardo sopasını tutuş şeklinden, bilardo toplarına nereden vurmak gerekeceğini bilmekten geçer. Bu oyundaki amaç 9 topu da bilardo masasının deliğine sokmaktan geçer. Online bilardo oynamada ıstaka yani bilardo sopasını en düşük numaralı topa vurmaktan geçer. Bu yüzden her atışınız en düşük numaralı toptan başlamalıdır ve her atışınız legal bir şekilde olmak zorundadır. Eğer oyunu rakibinize karşı el vermeden oynamak isterseniz tüm topları sırasıyla bilardo masasının deliklerine sokmanız gerekir. Aynı zamanda el vermemek için oyun içerisinde rakibe karşı faul yani ceza alabilecek işlem yapmamalısınız. Eğer bir atışta hiç bir top deliğe girmezse oyun sırası rakibin olur veya ceza alabilecek bir işlem yaparsanız yine aynı şekilde oyun oynama sırası rakibe geçer. Bir oyunda tüm toplar yani 9 top birden legal olmayan yollarla bilardo masasının deliklerine sokulursa tüm toplar geri masaya geri konulur yani oyun yeniden başlamış olur.

 

Online bilardo oyununda bazı cezalı işlemler vardır. Yani futbol da nasıl faul varsa bu oyunda da faul vardır. Mesela bir örnek vermek gerekirse, normalde oyuna ilk başlanıldığı zaman ilk vuruş her zaman en küçük toptan yana olmalı. Oyuna başlamak istiyorsanız ve faul yapmamak istiyorsanız en küçük numaralı topa vurmalısınız. Siz gidip direk ana topa vurmaya kalkışırsanız bu yaptığınız faul sayılacaktır ve oyun sırası rakibe geçecektir. Siz faul yaptığınız için ana top rakibe geçecek ve rakip istediği yerden toplara vuruş yapabilecektir. Yine aynı şekilde oyunda ıstaka yoksa ve vuruş yapmamışsanız oyun rakibe geçecektir.


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'da PaylaşYorum yaz

eskişehir haber