okey oyna

AKSARAY’DAN ERZURUM’A GİDEN OTOBÜS FİRMALARI

Aksaray’dan Erzurum’a giden dostlarımız sıklıkla Erzurum’da nereleri gezecekleri hakkında bilgi istiyor. Ancak ilk önce Aksaray halkına www.otobusbileti.gen.tr sitesinden otobüs bileti almayı tavsiye ediyorum, her yöne giderken en ucuz otobüs biletinizi otobusbileti.gen.tr sitesinden alabilirsiniz.

 

www.otobusbileti.gen.tr sitesinde doksan firmadan yüzlerce bilet farklı farklı saatlerde bulunabilmektedir.

 

Aksaray’dan Erzurum’a Giden Otobüs Firmaları

 

Dadaş Turizm
Aksaray Birlik Turizm
Yeni Aksaray Seyahat
Esadaş Turizm
Yeşil Aksaray Turizm
Metro Turizm
Ulusoy Turizm
Palandöken Turizm

 

Aksaray’dan Erzurum’a Gidenler İçin Rehber

 

DOĞAL GÜZELLİKLER

 

TORTUM
Dünyanın 2. büyük şelalesine sahip Tortum, Erzurum’a 5 kilometre uzaklıkta olup turistik bir ilçedir. Erzurum’a güzel bir şose ile bağlıdır.

 

OLTU
Erzurum’un en eski ve büyük ilçesi olan Oltu, şehre 95 kilometre uzaklıktadır. Tarihi kalesi her bakımdan görülmeye değer.

 

ŞİFALI SULAR

 

PASİNLER KAPLICASI

 

Erzurum’a 40 kilometre uzaklıkta, Pasinler (Hasankale) ilçesindedir. İyi bir oteli vardır. Banyosu romatizma, nevralji, polinevrit ve kadın hastalıklarına iyi gelir.

 

ILICA KAPLICASI

 

Erzurum’a 15 kilometre uzaklıktadır. Kaplıca işletmesinin yeterli konaklama tesisi vardır. Suyunda karbonlu hidrojen bulunan nadir kaplıcalardandır. Banyo tedavisi romatizma, cilt hastalıklarına iyi gelir. Erzurum’dan devamlı vasıta bulunur.

 

DİĞER KAPLICALAR

 

Köprüköyü civarında Deli Çermik, Ilıca, Akdağ kaplıcaları herhangi bir tesis bulunmadığı, yollar da iyi olmadığından tavsiye edilmemektedir. Akdağ kaplıcalarındaki kükürtlü ve uranyumlu çamurun cilt yaralarına, egzema ve kaşınmalara iyi geldiği söylenmektedir.

 

KARAYOLU

 

Uluslararası (E-23) asfaltı içinden geçen Erzurum; Adana’ya 901, Ankara’ya 884, Bingöl’e 333, Diyarbakır’a 503, Elazığ’a 503, Erzincan’a 194, İstanbul’a 1309, İzmir’e 1430, Kars’a 223, Trabzon’a 325 kilometre uzaklıktadır.

 

GENEL DURUM
Denizden yüksekliği 1950 metre olan Erzurum’da kış şiddetli geçer. Kar ve soğuk Mayıs ayına kadar sürer. Yaz ayları ılık geçer. En sıcak ay olan ağustosta bile 35 dereceyi bulan günler sayılıdır. Gen kal an yaz günleri sıcaklık ortalaması 25 derece civarındadır.

 

YAĞMUR:

 

Ağustos ayı en az yağış alan aydır. Eylül çek yağmurludur.

 

RÜZGAR:

 

Batıdan esen rüzgarlar kenti etkisi altında bırakmaktadır. En şiddetli rüzgar Güneybatı yönünden eser.

 

Aksaray otobüs bileti için en uygun adres www.otobusbileti.gen.tr, hem ucuz hem de güvenilir İnternet şubesi.

REKLAM